پژوهشکده علوم و فناوری نانو

English   |     |     |  
 انتخاب وب سایت:

      وبینار معرفی برنامه چالش نوآوری و فناوری نانو
 
وبینار معرفی برنامه چالش نوآوری و فناوری نانو 
وبینار معرفی برنامه چالش نوآوری و فناوری نانو به همراه پاسخگویی به سوالات و ابهامات، چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ الی ۱۵ با همکاری سایت آموزش فناوری نانو برگزار می شود. 
چالش‌های فناوری و نوآوری نانو، یکی از برنامه‏‌های مهم ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است که برگزاری آن از ابتدای سال ۱۳۹۵ کلید خورده است و می‌کوشد مشکلات کلیدی بنگاه‌های صنعتی یا نیازهای فناورانه صنایع مختلف کشور را از طریق جلب مشارکت پژوهشگران و فناوران کشور برطرف نماید. 
در صورت تمایل به ثبت نام در این برنامه آموزشی می توانید از بخش پیام در پنل نهاد ترویجی لیست اکسل مسئولین نهاد ترویجی و سایر علاقمندان شامل نام، سمت، مقطع، رشته، کد ملی، موبایل و ایمیل را تا سه شنبه ۵ اردیبهشت ماه ارسال نمایید.
 
      بیست و سومین رویداد کارنو در دانشگاه کاشان
 

 بیست و سومین رویداد کارنو در دانشگاه کاشان
با رویکرد توانمندسازی سرمایه های انسانی نانو

ویداد «کارنو» با رویکرد توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانو و ایجاد انگیزه و تغییر نگرش در دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌ها و گرایش‌های نانو برای ورود به بازار کسب و کار و هدف دار کردن موضوعات پایان نامه های آنها پایه ریزی شده است. در این رویداد، دانشجویان با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده به منظور تجاری‌سازی هر چه بیشتر ایده‌های مطرح شده و رسیدن به فواید کلان آن در سطح اجتماع، از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی سوق داده می‌شوند. دانشجویان سایر رشته‌ها با پایان‌نامه نانو نیز می‌توانند در این رویداد شرکت نمایند.

کار نو

رویداد "کارنو" به منظور ایجاد انگیزه، تغییر نگرش و ارائه آموزش‌های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌ها و گرایش‌های فناوری نانو برای حضوری موفق در عرصه تجارت فناوری و معرفی مسیر ایده تا بازار، برگزار می‌گردد. در این رویداد سه روزه تلاش می‌شود تا دانشجویان با نگرشی کاربردی‌تر به انتخاب موضوع پایان‌نامه خود بپردازند و همچنین با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده بتوانند ایده‌های مطرح شده در پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری خود را به مرحله تجاری‌سازی و در نهایت تولید کلان آن در سطح اجتماع برسانند و در واقع به گونه‌ای از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی سوق داده می‌شوند.

 در این رویداد سه روزه

 قبل از شروع رویداد: ارزیابی تیپ‌شناسی شغلی و تیم‌سازی شرکت‌کنندگان ( تیم‌های ۸ تا ۱۲ نفر)

 روز اول رویداد: آشنایی با رویداد و مسابقه "پل ایده" توسط کارشناسان و مربیان - آشنایی اعضای تیم با یکدیگر و پشتیبان تیم - حضور در کارگاه‌های روز اول و برگزاری جلسات طوفان فکری و ایده‌پردازی - انتخاب ایده

 روز دوم: حضور در کارگاه‌ها - جلسات تیمی - تکمیل مدل کسب و کار - استفاده از مشاوران در حوزه‌های بازاریابی، تجاری‌سازی ، مدل کسب وکار ، کارآفرینی ، پتنت

 روز سوم(پایانی): جلسات گروهی - ارائه بوم کسب وکار تیم‌ها - داوری بوم کسب و کار - ارائه شفاهی ایده‌ها - داوری پایانی - تعیین تیم‌های برتر مسابقه "پل ایده" - اهدای جوایز

    اهداف اصلی 

 - آشنایی دانشجویان با فعالیت‌های ستاد نانو و امکان فراهم آمدن شرایطی مناسب برای ایجاد یک رابطه دو طرفه بین ستاد و دانشجویان رشته‌ها و گرایش‌های نانو

 - آشنایی با مفاهیم کارآفرینی و روش‌های تجاری‌سازی تحقیقات دانشگاهی برای ورود به بازار کار

 - تقویت روحیه تیمی افراد و توانمندسازی دانشجویان برای موفقیت در جایگاه تحصیلی و شغلی

 - کمک به دانشجویان به منظور انتخاب موضوعی مناسب و کاربردی برای پایان‌نامه

 - کمک و راهنمایی دانشجویان جهت پیشبرد ایده‌های نوآورانه در حوزه فناوری نانو

 - آشنایی با ثبت، تجاری‌سازی و فروش پتنت در قالب مسابقه کسب و کار

 

 

 
      شروع ثبت نام بن کارت دانشجویی
 
 شروع ثبت نام بن کارت دانشجویی خرید کتاب نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

ثبت نام بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب تهران از روز شنبه 28 فروردین تا ساعت 24 روز اول اردیبهشت سال جاری در سایت http://bon.tibf.ir آغاز می شود.

تقسیم بندی بن های خرید کتاب در نمایشگاه:
 40درصد یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص یافته که فقط در بخش ناشران داخلی و برای کتب داخلی قابل استفاده است. هر دانشجو فقط مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.
دانشجویی و طلاب هرنفر ١٠٠ هزار تومان.
دانش اموزی هر نفر ٥٠ هزار تومان.(50درصدیارانه)
اهل قلم ١٠٠ هزار تومان.
اعضای هیات علمی دانشگاه و مدرسان حوزه  و دانشجویان دکتری و طلاب سطح چهار ٦٠٠ و ٤٠٠ هزار تومان(فقط خرید کتب خارجی)
مبلغ موجود برای بن کارت های اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه: موجودی کارت‌ها 2،500،000 هزار ریال است که 750،000 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 1750،000 ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

یارانه پرداختی به کارتهای ویژه خرید فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.

زمان نمایشگاه : بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 13 لغایت 23 اردیبهشت ماه 1396 در تهران برگزار می‌شود.
جهت حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب به معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های خود مراجعه نمایید.

دانشجویان شهرستانی که برای بازدید از نمایشگاه کتاب تهران با قطارهای رجا به تهران سفر میکنند از ٣٠ درصد تخفیف بلیط بر خوردار می شوند.
به دوستان خود نیز اطلاع رسانی کنید.