بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان

بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان

تعداد بازدید:۳۱۷۵
بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ، دانشگاه کاشان را یکی از دانشگاه های مطرح و فوق العاده در کشور عنوان کرد و گفت: توسعه کشور، در گرو ارتباط دانشگاه با صنعت وتوسعه اقتصاد دانش بنیان است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، ارتباط دانشگاه با صنعت را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: دانشگاه باید  در جامعه تاثیر گذار باشد و بتواند مشکلات مردم را حل کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر دانشگاه بتواند در خدمت صنعت باشد، اقتصاد کشور شکوفاتر می‌شود و بر این اساس تلاش ما در همه زمینه‌ها به ویژه شرکت‌های دانش بنیان بر اساس نوآوری و اتکا به نیروی انسانی توانمند و کارآمد است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور راه اندازی  پارک  علم و فناوری  در دانشگاه کاشان را  گامی بسیار مثبت در راستای توسعه این منطقه دانست و افزود: حمایت از پارک های علم و فناوری ، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان از اولویت ها ست.

وی  تکیه بر دانش زیست بوم را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید روی صنایعی که وابسته به این منطقه است مانند اسانس و انرژی بیشتر کار شود تا ارزش افزوده بیشتری را کسب کنیم .

دکتر ستاری تاکید کرد: پژوهشی که 100 درصد هزینه آنرا دولت پرداخت کند ارزشی ندارد و موقعی از پژوهش ،محصولی  بیرون می آید که بخش خصوص روی آن سرمایه گذاری کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری فراهم کردن زمینه کارآفرینی برای جوانان در دانشگاه ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: وقتی فرهنگ  کارآفرینی در دانشگاه معنا نداشته باشد،علم و فناوری تاثیر ندارد.

وی به فرق اساسی صنعت و کارخانه اشاره کرد و اظهار داشت: باید روی صنعت بیشتر کار شود و با ارتباط دانشگاه و ارائه راهکارهای علمی و استفاده از توان اعضای هیات علمی بتوان مشکلات صنعت را حل کرد و محصولات را ارتقاء بخشید.

رئیس دانشگاه کاشان از اختصاص 70 میلیارد ریال در سفر معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری به دانشگاه کاشان برای  پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی  و مرکز نوآوری و تجاری سازی  خبر داد.

دکتر عباس زراعت نیز در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان افزود: دکتر سورنا ستاری  معاون علمی و فناوری رییس جمهور در بازدید از  پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی مبلغ 50 میلیارد ریال برای ارتقاء این پارک و برای تکمیل و توسعه مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه هم 20 میلیارد ریال اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه فاز نخست مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان در سال 1395 راه اندازی  شده است، افزود: در این مرکز، در زیر بنای  5 هزار متر مربع حدود 30 شرکت صنعتی مستقر هستند.


لازم به ذکر است که بسیاری از شرکتهای مستقر در مرکز تجاری سازی، در حوزه نانو مشغول فعالیت هستند.