افتخارات پژوهشکده

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۶
تعداد بازدید:۱۳۴۵
افتخارات پژوهشکده

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: 5 استاد این دانشگاه در ردیف پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.

دکتر مجید منعم زاده افزود: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) سال 2018 دکتر محسن بهپور در رشته (علوم مواد) ، دکتر علی قربان پور آرانی (مهندسی)، دکتر سیدعلیرضا اشرفی(ریاضیات)، دکتر عباس سعادتمندی(ریاضیات) و دکتر مسعود صلواتی نیاسری در رشته های علوم مواد و شیمی به عنوان دانشمندان و پژوهشگران برتر معرفی شدند.

وی با بیان اینکه این فهرست از پژوهشگران پراستناد در 22 حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی است، گفت: داده های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر از سامانه شاخص های اساسی علم ( ESI) و وب علوم (WOS) در بازه زمانی 2008 تا 2017 استخراج شده است.

دکتر منعم زاده با اشاره به اینکه پایگاه استتنادی علوم جهان اسلام 4 شاخص را به عنوان معیار پیشنهادی برای سنجش میزان تاثیر گذاری پژوهشگران برتر ارائه می کند اظهار داشت: نرخ خوداستنادی، تعداد کل استنادها به تعداد کل مقالات استنادکننده، تنوع جغرافیایی مقالات استنادکننده و تخصص گرایی از جمله موارد معیارهای معرفی پژوهشگران برتر است.

 

دکتر مسعود صلواتی نیاسر، عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه کاشان در آیین اختتامیه شصت و دومین سال «جایزه البرز» در بخش نخبگان، جایزه البرز 1403 را دریافت کرد.

در آئین اختتامیه شصت و دومین سال جایزه البرز در بخش نخبگان، ویژه تجلیل از برگزیدگان علمی کشور، که روز سه شنبه 17اردیبهشت1403 با حضور محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ۵ دانشمند برگزیده این جایزه معرفی و تقدیر شدند که دکتر صلواتی از دانشگاه کاشان یکی از این دانشمندان بود که مورد تقدیر قرار گرفت.

 

 از افتخارات پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان همکاری با دکتر مسعود صلواتی نیاسری در رشته های علوم مواد و شیمی به عنوان استاد ارجمند مهمان این پژوهشکده میباشد.