پژوهشکده علوم و فناوری نانو

English   |     |     |  
 انتخاب وب سایت:

      دکتر مسعود صلواتی نیاسر پرتالیف ترین پژوهشگر ایران معرفی شد
 

دکتر مسعود صلواتی نیاسر عضو هیات علمی دانشگاه کاشان پرتالیف ترین پژوهشگر ایران معرفی شد

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: دکتر مسعود صلواتی نیاسر عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان پرتالیف ترین پژوهشگر ایرانی در سال 2016  معرفی شد.

دکتر مجید منعم زاده اظهار داشت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، همچنین دانشگاه کاشان با 846 طرح، رتبه چهارم حمایت از طرح های پژوهشی را در بین دانشگاه های جامع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بعد از دانشگاه های تهران، تربیت مدرس و فردوسی مشهد کسب کرده است.

مهراد ادامه داد: پژوهشگران ایران در تولید ۴۵ هزار و ۳۹۵  مدرک علمی ثبت شده در اسکوپوس در سال ۲۰۱۶ میلادی  با کشورهای آمریکا، کانادا، مالزی و انگلستان بیشترین همکاری علمی را داشته و این کشورها به ترتیب در تولید ۲ هزار و ۳۸۴، هزار و ۱۹، ۹۲۸ و ۹۰۴  مدرک علمی با ایرانیان همکاری کرده اند.

به گفته دکتر جعفر مهرداد بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، آمار تولیدات علمی کشور در سال ۲۰۱۵ تعداد ۳۷ هزار و ۹۵۷ مدرک بود و باتوجه به اینکه اکنون نمی توان به طور قطعی درباره رقم تولیدات علمی سال ۲۰۱۶ اظهار نظر کرد بنابراین در سال ۲۰۱۵ ایران در بین ۲۰ کشور اول قرار دارد که تولیدات علمی این کشورها چشمگیر و قابل توجه است.

وی افزود: در این پایگاه هم دانشگاه آزاد با تولید 4951 مدرک علمی در راس دانشگاه ها و مراکز تولید کننده علم کشور قرار دارد. سپس، دانشگاه های تهران 3761، علوم پزشکی تهران 3669، امیرکبیر 2046، و تربیت مدرس 2025 مدرک تولید کرده اند و رتبه های دوم تا پنجم به این دانشگاه ها تعلق دارد.

 
      اسامی اساتید و دانشجویان نمونه پژوهشی سال 95 پژوهشکده علوم و فناوری نانو
 
  اساتید برتر پژوهشی پژوهشکده علوم و فناوری نانو در سال 1395
 

 

پژوهشگر برگزیده: دکتر مسعود صلواتی نیاسری
پژوهشگر نمونه: دکتر نرگس نیکوفرد


اسامی دانشجویان نمونه پژوهشی پژوهشکده علوم و فناوری نانو در سال 1395

فائزه صوفی وند
عباس راهدار
سامان محمودی
مهران ولی

 
      انتخاب دکتر صلواتی نیاسر به عنوان پرتولیدترین پژوهشگر کشور
 

بنیانگذار پایگاه استنادی جهان اسلام جدیدترین آمار تولید علم ایران در سال ۲۰۱۶ بر اساس مستندات پایگاه استنادی اسکوپوس اعلام کرد.

 

دکتر جعفر مهراد افزود: در سال ۲۰۱۵ میلادی فریدون عزیزی با تولید ۸۴ اثر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسعود صلواتی نیاسری از دانشگاه کاشان با تولید ۸۲ اثر ثبت شده در اسکوپوس پرتولیدترین پژوهشگران دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور به حساب می آیند.

 

وی گفت: از کل ۴۰ هزار و ۵۵۶ مدرک تولید شده در سال ۲۰۱۵ میلادی تنها تعداد ۳۵ هزار و ۴۳۱ مورد به مقالات علمی تعلق دارد.

 

وی با بیان اینکه استادان پژوهشگر دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور با مشارکت همکاران خود از داخل و خارج کشور تلاش می کنند تا در پیشرفت های علمی کشور نقش مهمی را ایفا کنند افزود: مسعود صلواتی نیاسری که حوزه تخصصی این استاد پژوهشگر  علم نانو و فناوری نانو است، تاکنون تعداد ۵۹۷ اثر از وی در اسکوپوس نمایه سازی شده است. آثار این پژوهشگر توسط ۵۱۲۸ مدرک مورد استفاده قرار گرفته و تعداد استنادها در کل به ۱۰۶۲۴ مورد بالغ می شود. شاخص H صلواتی نیاسری ۵۱ است.

 

بنیانگذار پایگاه استنادی جهان اسلام گفت: باید به این نکته اشاره کرد که پایگاه اسکوپوس گرچه خود در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط بنگاه انتشاراتی الزویر در هلند تاسیس شده اما نمایه سازی آثار علمی را به گذشته های دور برده و از سال ۱۸۷۷ تولیدات علمی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشورها را تحلیل استنادی می کند. بر این اساس تعداد تولیدات علمی ایران در سال ۱۸۷۷ تنها دو مورد ثبت و گزارش شده است.

 

پایگاه استنادی اسکوپوس دومین نظام استنادی جهان است. این پایگاه ده ها میلیون چکیده از بیش از ۵ هزار ناشر بین المللی را تحت پوشش خود دارد. در این پایگاه علاوه بر نمایه سازی استنادی مقالات علمی، صفحات وب و پروانه های ثبت اختراعات نیز کنترل می شود.

 

 

وی گفت: در پایگاه استنادی اسکوپوس امکان جستجوی موضوعی وجود دارد. جستجو در محدوده سالی، نوع مدرک و محدوده موضوعی نیز امکان پذیر است. به خاطر ویژگی هایی که این پایگاه برای دسترسی به عناصر تولیدات علمی در دسترس کاربران قرار می دهد از جذابیت خاصی برخوردار است.

 

مهراد افزود: جمهوری اسلامی ایران در این پایگاه موقعیت مناسبی در اختیار دارد. از این طریق است که رشد تولیدات علمی کشور محاسبه و با سایر کشورها مورد مقایسه قرار می گیرد.

دکتر صلواتی نیاسر استاد تمام و عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه کاشان است، عناوینی همچون دانشمند بین المللی در رشته مهندسی مواد،  دانشمند بین المللی در رشته مهندسی شیمی، دانشمند بین المللی در رشته شیمی از جمله افتخارات ایشان است.