پژوهشکده علوم و فناوری نانو

English   |     |     |  
 انتخاب وب سایت:

      انتخاب دکتر صلواتی نیاسر به عنوان پرتولیدترین پژوهشگر کشور
 

بنیانگذار پایگاه استنادی جهان اسلام جدیدترین آمار تولید علم ایران در سال ۲۰۱۶ بر اساس مستندات پایگاه استنادی اسکوپوس اعلام کرد.

 

دکتر جعفر مهراد افزود: در سال ۲۰۱۵ میلادی فریدون عزیزی با تولید ۸۴ اثر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسعود صلواتی نیاسری از دانشگاه کاشان با تولید ۸۲ اثر ثبت شده در اسکوپوس پرتولیدترین پژوهشگران دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور به حساب می آیند.

 

وی گفت: از کل ۴۰ هزار و ۵۵۶ مدرک تولید شده در سال ۲۰۱۵ میلادی تنها تعداد ۳۵ هزار و ۴۳۱ مورد به مقالات علمی تعلق دارد.

 

وی با بیان اینکه استادان پژوهشگر دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور با مشارکت همکاران خود از داخل و خارج کشور تلاش می کنند تا در پیشرفت های علمی کشور نقش مهمی را ایفا کنند افزود: مسعود صلواتی نیاسری که حوزه تخصصی این استاد پژوهشگر  علم نانو و فناوری نانو است، تاکنون تعداد ۵۹۷ اثر از وی در اسکوپوس نمایه سازی شده است. آثار این پژوهشگر توسط ۵۱۲۸ مدرک مورد استفاده قرار گرفته و تعداد استنادها در کل به ۱۰۶۲۴ مورد بالغ می شود. شاخص H صلواتی نیاسری ۵۱ است.

 

بنیانگذار پایگاه استنادی جهان اسلام گفت: باید به این نکته اشاره کرد که پایگاه اسکوپوس گرچه خود در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط بنگاه انتشاراتی الزویر در هلند تاسیس شده اما نمایه سازی آثار علمی را به گذشته های دور برده و از سال ۱۸۷۷ تولیدات علمی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشورها را تحلیل استنادی می کند. بر این اساس تعداد تولیدات علمی ایران در سال ۱۸۷۷ تنها دو مورد ثبت و گزارش شده است.

 

پایگاه استنادی اسکوپوس دومین نظام استنادی جهان است. این پایگاه ده ها میلیون چکیده از بیش از ۵ هزار ناشر بین المللی را تحت پوشش خود دارد. در این پایگاه علاوه بر نمایه سازی استنادی مقالات علمی، صفحات وب و پروانه های ثبت اختراعات نیز کنترل می شود.

 

 

وی گفت: در پایگاه استنادی اسکوپوس امکان جستجوی موضوعی وجود دارد. جستجو در محدوده سالی، نوع مدرک و محدوده موضوعی نیز امکان پذیر است. به خاطر ویژگی هایی که این پایگاه برای دسترسی به عناصر تولیدات علمی در دسترس کاربران قرار می دهد از جذابیت خاصی برخوردار است.

 

مهراد افزود: جمهوری اسلامی ایران در این پایگاه موقعیت مناسبی در اختیار دارد. از این طریق است که رشد تولیدات علمی کشور محاسبه و با سایر کشورها مورد مقایسه قرار می گیرد.

دکتر صلواتی نیاسر استاد تمام و عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه کاشان است، عناوینی همچون دانشمند بین المللی در رشته مهندسی مواد،  دانشمند بین المللی در رشته مهندسی شیمی، دانشمند بین المللی در رشته شیمی از جمله افتخارات ایشان است.

 
      اطلاعیه دانشگاه کاشان در خصوص مرحله ارزیابی تخصصی (اطلاعیه شماره 2)
 
بدینوسیله به اطلاع داوطلبان حاضر در جلسه آزمون ورودی دکتری موخ 1394/12/14 که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده و در انتخاب
رشته خود کد یا کدهایی از رشتهمحلهای این دانشگاه را انتخاب نمودهاند میرساند در صورت داشتن حد نصابهای علمی لازم می توانند از تاریخ 1395/2/11 لغایت 1395/2/18 به نشانی (https://register.kashanu.ac.ir) جهت ثبت نام برای ارزیابی تخصصی مراجعه نمایند.
برای دریافت اطلاعیه اینجا را کلیک کنید.
برای دریافت فرم ارزیابی اینجا را کلیک نمایید.

 
      دومین دوره‏ توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو در دانشگاه کاشان
 
دومین دوره‏ توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو در دانشگاه کاشان

 

 دومین دوره‏ توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو با حضور اساتید و کارشناسان  ستاد ویژه فناوری نانو وجمعی  از دانشجویان در دانشگاه کاشان آغازبکار کرد.

 

رییس برگزاری دومین دوره‏ توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو هدف از برگزاری این دوره را ارتباط با ستاد فناوری نانو، تمرین کار تیم، ارتباط با مشتری، آشنایی با مهارت های لازم جهت ایجاد کسب و کار و تولید ثروت، تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی و تحقیقات کاربردی ذکر کرد.

 

مهندس ایجادی به برگزاری نخستین دوره توانمند سازی سرمایه های انسانی فناوری نانو از سال 1390 اشاره کرد و گفت:ستاد نانو در نظر دارد با برگزاری این کنفرانس ها زمینه فناوری و تولید ثروت دانشجویان را فراهم سازد.

 

وی نیروی انسانی را مهمترین سرمایه کشور دانست و اظهار کرد: آن چیز که می تواند خلق ثروت نماید و تولید را به منصه ظهور برساند نیروی انسانی است.

 

مهندس ایجادی اظهار امیدواری کرد تا برگزاری این دوره بتواند دانشجویان بیشتر خودشان و خلاقیت هایشان را بشناسند و با دید مثبت ایده پروری و تولید ثروت کنند.

 

دبیر اجرایی دومین دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانو نیز در این نشست گفت: دوره‏ های توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو با هدف ارائه آموزش‌های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های نانو با گرایش‌های مختلف برای حضور در تجارت فناوری و رسیدن از ایده تا بازار برگزار می‌شود.

دکتر مرادی اظهار داشت: در این دوره‌ها، دانشجویان با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی به منظور تجاری‌سازی هر چه بیشتر ایده‌های مطرح شده در پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری و رسیدن به فواید کلان آن در سطح اجتماع، سوق داده می‌شوند
.

 

 وی آشنایی با کارآفرینی و روش های تجاری سازی تحقیقاتی دانشگاهی،آشنایی با ثبت، تجاری سازی و فروش پتنت در قالب مسابقه و بازی، آشنایی با پتنت و روش های مرور و جستجوی آن، انتقال تجارب کاربردی کارآفرینان موفق نانو، ارتباط با مسئولان و کارشناسان ستاد نانو و آشنایی با برنامه های ستاد نانو را از برنامه های این دوره بیان کردو افزود: در کارگاه های آموزشی مباحث مختلف نانو توسط کارشناسان و اساتید مربوطه به مدت سه روز به دانشجویان فرا داده می شود.

 

  دومین دوره‏ توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو تا دهم اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه کاشان ادامه دارد.